Denaturált szesz
Munkavédelem:
Kerüljük a gőzök/aeroszol/köd képződését és annak belégzését. Megfelelő egyéni védőeszközöket kell használni. Nagy mennyiségű gőz belégzése esetén a szem, a száj, az orr és a torok irritációja és égése, köhögés, légzési nehézségek, szédülés, fejfájás, hányinger és hányás. Lenyelés esetén az emésztőrendszert irritálhatja: hányinger, hányás, hasmenés. TILOS HÁNYTATNI! Azonnal forduljon orvoshoz. Bőrre kerülve a bőr hőmérsékletének megemelkedésével, duzzadással, viszketéssel, szárazsággal jár. Kerüljük a bőrrel való érintkezést, védőkesztyűt, hosszú ujjú védőruhát, védőlábbelit ajánlott viselni. Fröccsenés veszélye oldalvédővel ellátott védőszemüveget vagy arcvédő pajzsot ajánlott viselni. Szembe karülés esetén: a kontaktlencséket távolítsuk el, majd a szemhéjszélek széthúzása mellett vízsugárral öblítsük ki a szemet és mossuk legalább 15 – 20 percig.
Tűzvédelem:
Fokozottan tűzveszélyes folyadék és gőz. A termék gőzei a levegővel robbanó elegyet képezhetnek. A termék gőzei nyílt láng, szikra, elektromos berendezés, sztatikus kisülés hatására meggyulladhatnak. A gőzök nagy távolságra eljuthatnak, gyújtóforrással találkozva belobbanhatnak és visszacsapódhatnak a primer forrásig, a tárolóedényig. A gőzök szétoszlatására használjuk vízpermetet. Az etil-alkohol gőzök levegővel jól keverednek, és robbanékony elegyet alkothatnak. 3,3-19 térfogat% etil-alkohol gőzt tartalmazó levegő gyújtóforrás hatására lobban. Jelentős mennyiségű vízzel történő hígítás után a termék elveszíti tűzveszélyességét (kb. 10%-os oldat). Tűz esetén alkalmazható oltóanyag: Szén-dioxid (CO2), ABC-por, alkohol álló hab, vízpermet, vízköd.
Környezetvédelem:
A kiömlött anyag felszíni- és talajvizekbe, csatornába nem kerülhet! A termék és a szennyezett csomagolóanyag ártalmatlanítása újrahasznosítással vagy égetéssel történhet.